Метою і завданням методичного тижня майстрів виробничого навчання з професій швейного профілю було: формування професійної компетентності, збереження та розвиток творчого потенціалу педпрацівників, вироблення інноваційного стилю діяльності, підготовка педпрацівників до пошукової діяльності. Провести колективну форму методичної роботи, яка має бути постійно діючою.
Семінари-практикуми та майстер – класи організовуються з метою поглибленого вивчення найбільш важливих питань навчально-виховного процесу, пропаганди та впровадження конкретного передового досвіду, і проводяться диференційовано в залежності від поставлених завдань, складу педагогічних працівників, рівня їх професійної компетентності.
Протягом тижня було проведено декілька запланованих заходів:
11.03.2014 – Семінар – практикум на тему: «Обробка кишені з відрізним бочком підзором з вшивною листочкою», майстер в/н Хомченко Н.Й.
Під час проведення семінар – практикуму майстер в/н Хомченко Н.Й. повідомила, що на уроках виробничого навчання учні виконують вправи по виконанню основних видів кишень, в обробку яких входить велика кількість технологічних операцій, послідовність яких змінюється залежно від виду кишені.
Тому відповідно до програми виробничого навчання майстрам потрібно ознайомлювати учнів з сучасними способами обробки різних вузлів; давати їм завдання для самостійного вивчення і виконання, тобто навчати їх самостійно працювати, зацікавити їх, здивувати, приголомшити красою майбутньої професії. Наталія Йосипівна ознайомила присутніх колег з новими розробками двох кишень, це кишеня з відрізним бочком-підзором і прорізна кишеня з листочкою з вшивними кінцями. Показ продемонструвала застосувавши електронну презентацію, багато наглядних взірців з поетапною обробкою кишень.
12.03.2014 – «У творчій лабораторії майстрів виробничого навчання» – інновація у технологіях «Обробка кишені – портфель. Кишеня з бантовою складкою та складкою по контуру», «Обробка застібки на рукавах чоловічої сорочки», майстри в/н, Дубініна М.Й.
Майстрами виробничого навчання Буковецькою М.Ю. та Дубініною М.Й. проведено семінари – практикуми, метою яких будо поділитися досвідом з колегами. Показати новинки у технологіях «Обробка кишені – портфель. Кишеня з бантовою складкою та складкою по контуру» та «Обробка застібки на рукавах чоловічої сорочки».
Буковецька М.Ю. досягла поставленої мети, так як, детально показала і пояснила присутнім, в чому полягає інновація, в яких виробах застосовуються кишеня – портфель. За допомогою взірців показала детальну поетапну обробку кишені, а для пояснення теоретичних відомостей розробила та застосувала електронну презентацію.
Метою Дубініної М.Й. було показати новий метод обробки застібки на рукавах чоловічої сорочки, порівнявши з методом, який майстри виробничого навчання застосовують при поясненні цієї теми на уроках виробничого навчання та з тим, який використовують на фабриках, при масовому пошиві. Продемонструвала повну поетапну обробку, показала деталі крою, використала взірці рукавів чоловічої сорочки. За допомогою мультимедійного обладнання пояснила обробку в усній формі.
13.03.2014 – Відкритий урок на тему: «Обробка манжети. Обробка низу рукава пришивною манжетою», майстер в/н Лазар – Мондич М.Т.
Метою уроку було ознайомити учнів практичним навичками обробки пришивних манжет різними способами та з’єднання їх з рукавами дотримуючись технічних умов, якісно і своєчасно виконувати навчальні завдання. Майстер виробничого навчання довела до уваги учнів, що манжета – це деталь або вузол швейного виробу для оформлення низу рукава. Наголосила, що у жіночих блузах низ рукава можна обробити різними способами швом у підгин, з еластичною тасьмою з відкладними манжетами, із суцільно викроєними манжетами, але на уроці розглянула обробку низу рукава пришивною манжетою. Пояснила технологічну послідовність обробки манжети з кантом та з’єднання манжети з рукавами.
Урок провела з застосуванням мультимедійного обладнання, практичні прийоми роботи продемонструвала на сучасних швейних машинах та пристроях малої механізації.
14.03.2014 – Майстер – клас на тему: «Накладна кишеня з відлітною підкладкою», майстер в/н Силимонка Т.Д.
Заняття майстер-класу – це оригінальний спосіб організації діяльності педагогів у складі малої групи (приймали участь 9 учасників). У ході майстер-класу учасники ознайомилися з методичною розробкою з теми; взяли участь в обговоренні отриманих результатів; ставили питання, отримали консультації; пропонували для обговорення власні подібні проблеми, питання, розробки; висловили свої пропозиції.
При презентація педагогічного досвіду Силимонка Т.Д. стисло характеризувала основні ідеї технології накладної кишені з відлітною підкладкою, описала досягнення в роботі, застосувала для цього електронну презентацію. Довела результативність навчання дітей, що свідчить про ефективність технології. Практично показала колегам поетапну обробку накладної кишені з відлітною підкладкою. Майстер виробничого навчання хотіла не просто передати знання, а прагнула залучити учасників у процес, зробити їх активними. Усі завдання майстра і її дії були направлені на те, щоб підключити уяву учасників, створити таку атмосферу, щоб вони проявили себе як творці.
Тетяна Дмитрівна проведення імітаційну гру: провела навчальне заняття зі слухачами, демонструючи форми ефективної роботи з учнями; присутні колеги одночасно виконували дві ролі: експериментальний клас і експертів, присутніх на відкритому заході.


























