Закрійник

В усі часи кожна представниця прекрасної статі хотіла бути привабливою, мати своє неповторне вбрання. Зшити на замовлення в ательє сукню, костюм, пальто – це приємна і радісна подія для багатьох з нас. Отже, маючи намір та бажання мати гарну річ, ми йдемо в ательє, де цілком довіряємося закрійнику. Закрійник допоможе замовнику вибрати стиль, фасон, модель, дасть компетентні поради.

Щоб стати майстром своєї справи, мати постійних клієнтів, закрійник повинен вміти:

– вибрати фасон з урахуванням напрямку моди, структури тканини, особливостей фігури і віку замовника;

– розкроїти тканину, а також підготувати виріб до примірки.

Закрійник повинен виконувати:

  • роботи з пошиття чоловічого і жіночого верхнього одягу, дитячого одягу або легких суконь;
  • проводити примірки та усувати недоліки.

Професія закрійника останнім часом стала ще більш бажаною та потрібною. Важко купити річ, що сподобалась?!

А так хочеться гарно і модно одягнутися! Вихід? Шити самому! А ще краще, застосовуючи свою майстерність, фантазію, художній смак та вміння спілкуватися з клієнтами, виконувати індивідуальні замовлення вдома або у власному ательє чи салоні. Ви отримаєте не тільки моральне задоволення від результатів своєї справи, а й поліпшите свій добробут.

Професія закрійника надає широкі можливості для індивідуальної трудової діяльності.

Професія закрійника не рекомендується особам із:

  • захворюваннями опорно – рухового апарату;
  • відхиленнями зору від норми;

Робітник, який отримав кваліфікацію закрійник, може займати посади за професією:

  • закрійник;
  • костюмер;
  • розкрійник;
  • бригадир на дільниці основного виробництва (моделювання та розкрій одягу).

Виробниче навчання будується на виготовленні сучасних швейних виробів, в тому числі шкільної форми, яка стимулює у дітей інтерес до навчання, до етики поведінки в класі.

Для цього в ліцеї створені всі належні умови для проведення навчально – виробничого процесу: сучасні швейні майстерні, навчальні кабінети.

Наші учні приймають активну участь в обласних та республіканських конкурсах професійної майстерності, де займають призові місця. Функціонує гурток технічної творчості “Театр моди” отримані знання наші учні втілюють в розробку ексклюзивних сучасних моделей, які вони демонструють на подіумах ліцею та міста. Нашими замовниками на пошиття одягу стали школи, дитячі будинки, сучасні фірми, батьки учнів, населення.

 

Наш ліцей став основним постачальником кадрів для швейних фабрик Закарпатської області, і – головне – вони з перших днів працюють на рівні робітників, швидко входять у виробничий процес.

 

Виготовлення одягу – одне з древніших ремесел. Кожному історичному періоду розвитку людства притаманні свої особливості щодо виготовлення одягу, його матеріалів, кольору та малюнку тканини, сполучення деталей, що разом створювали стиль. Чи могло б людство обійтись без атомної зброї, дорогоцінних прикрас та хмарочосів? Чи всі винаходи людства були йому необхідні? Важко сказати – все це людський розум, який розвивається віками. Чи могло б людство обійтись без їжі і одягу – звісно НІ! Бо їжа і тепло – це природньо. А все те, що природньо – то є ВІЧНЕ…..