Перукар (перукар – модельєр)

Французи найбільші цінителі жіночої краси, говорять: «Справжню жінку роблять дві речі: елегантне взуття та гарна зачіска».Звичайно, це жарт. Але, як кажуть, у кожному жарті є лише часточка жарту. Бо красиве доглянуте волосся є символом ніжності, жіночості та чарівності жінок. Зачіска впливає на настрій, дарує радість і щастя, або наводить смуток та депресію. За зовнішнім виглядом волосся визначають естетичний розвиток та смак людини, її соціальний статус та рівень культури.

Майстер перукарського мистецтва – це глобальна професія. Жодна людина не може обійтися без хорошого майстра – перукаря. Тому професіонали в цій сфері – на вагу золота. Він має бути доброзичливим, врівноваженим, витриманим, уважним та акуратним.

Справжнього майстра відрізняють бездоганний художній смак, образне мислення, творчий підхід до справи, вміння переконати клієнта. Для перукаря важливо завжди мати хороший настрій та дарувати його своїм клієнтам.

Якість роботи перукаря визначається, перш за все, швидкістю та чіткістю в роботі, вмінням:

 • виконувати стрижки та укладки відповідно до модних напрямків, враховуючи особливості обличчя і волосся дорослого або дитини;
 • робити завивку волосся хімічними засобами;
 • робити масаж шкіри голови, миття голови;
 • готувати розчини та виконувати фарбування волосся в різні кольори та відтінки з застосуванням різних груп фарбників;
 • виконувати зачіски різного призначення;
 • виконувати роботи з тресами та пастижами.

Кваліфікованому перукареві властиві:

 • добре розвинена моторика пальців рук; відмінна координація рухів;
 • досконале зорове сприйняття;
 • точний окомір;
 • уважність;
 • розвинена оперативна та образна пам’ять;
 • просторова уява.

Одна з переваг професії перукаря в тому, що клієнт завжди готовий платити за якість Вашої роботи. До того ж, клієнти є завжди. Адже всі люди стрижуться – і при тому регулярно – незалежно від віку, статусу і розміру заробітної плати.

Через те, мало не щодня в різних районах міста відкриваються нові перукарні, салони краси і студії стилю. А це означає: нові робочі місця і величезний попит на ринку праці. Навіть якщо Ви не плануєте присвятити перукарському мистецтву все своє життя, додатковий заробіток у Вас буде завжди. Послуги майстра стрижки користуються попитом у будь-який час, незалежно від швидко змінних тенденцій моди чи будь-яких криз. Якщо лише не впаде метеорит або не повернеться первісний устрій суспільства, де стригтися не потрібно було, – Ви будете забезпечені заробітком. До того ж, у кожного майстра є можливість почати працювати на себе за бажанням. Проте, Вам, для того, щоб заробляти, необхідно стати майстром. А як?

І де? Адже, в цій справі мало дізнатись, як стригти і робити укладання. Потрібні навики. Найкращий спосіб набути навичок перукаря зберігся з давніх часів: навчитися в того, хто ними володіє досконало.

Ми знаємо таких людей! Висококваліфіковані, практикуючі майстри-перукарі готові навчити Вас в нашому ліцеї. Всі наші викладачі, майстри — це професіонали з досвідом роботи, що постійно підвищують свою кваліфікацію, вони готові передати свої знання і навики Вам. Навчальний заклад має відповідну матеріально технічну базу: кабінет перукарської справи, спеціального малювання, комп’ютерний клас, майстерні для виробничого навчання. Майстерні оснащені робочими місцями, відповідним обладнанням, всім, що повинно застосовуватися в процесі навчання. В ліцеї проходять ліцейні, обласні конкурси: «Кращий з професії», кращі з кращих виборюють призові місця.

Випускники ліцею проходять виробничу практику в салонах та перукарнях міста, де закріплюють вивчену програму. Багато з них залишаються після закінчення ліцею в тих перукарнях на постійне місце роботи, а деякі знаходять себе у великих містах, за кордоном.

Відкритий чемпіонат України по перукарському мистецтву

Міжнародний конкурс “Учень року” 

Відгуки випускників

Чи були у Вас проблеми з працевлаштуванням?

Мирослава Конар (випускниця): Навчання в Хустському професійному ліцеї сфери послуг, надали мені можливість обирати місце роботи з поміж багатьох варіантів. Я виїхала на постійне місце проживання до м. Прага в Чехії, де влаштувалась на роботу в салоні. Мої знання, вміння в перукарській справі попередньо перевірили, та були дуже вражені моєю роботою, тому що я самостійно виконала креативну стрижку. Роботою дуже задоволена і отримую високу заробітну плату.

Василь Монда (випускник): — на базі ліцею я здобув хороші знання, вдячний майстрам та викладачам за те, що направили мене на правильний шлях і я на даному етапі свого життя здобув багато чого. Працюю в провідному салоні м.Київ, маю свою клієнтуру, для яких я є авторитетним майстром. Паралельно працюю моделлю зачісок та одягу. Це мені дуже подобається.

Чи задоволені Ви навчанням в ліцеї?

Василь Монда (випускник): У викладачів та майстрів ліцею до кожного учня індивідуальний підхід. Завжди на всі питання викладачі мені відповідали і пояснювали про кожну волосинку. А під час практики стежили за кожним кроком! І навчатися було легко — вся теорія подавалася легко, детально. До кожного у них свій підхід. І до клієнтів — теж. Під час практики, якщо я робив помилку, майстер навпаки прагнув згладити ситуацію і так мене виправляв, що б клієнт навіть не дізнався, що щось не так.

Викладачі та майстри — відмінні психологи!

Мирослава Конар (випускниця): Так, педагоги давали не тільки ті знання і досвід що були заплановані в навчальних планах та програмах, а й ознайомлювали нас із сучасними методами стрижки, фарбування та укладки волосся. До навчання я була на курсах і мені є з чим порівняти: у ліцеї багато практики і практика різнобічна і креативна.