18-22.11.2019 р. Тиждень методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання швейного профілю.

23 листопада, 2019 § 0

Згідно з планом методичної роботи в ліцеї було проведено тиждень методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання швейного профілю з гаслом «Кроки до майстерності».

Упровадження в практику освітян передового педагогічного досвіду і всебічне підвищення професійної майстерності кожного педагога – основний напрям методичної роботи, що здійснюється у ліцеї.

В рамках методичного тижня було заплановано ряд заходів: майстер-класи, семінари, доповіді, відкриті уроки, семінари-практикуми.

Обмінятися власними педагогічними знахідками педагоги змогли під час проведення семінарів – практикумів та майстер – класів на теми:

• майстер – клас «Сучасний спосіб обробки накладних кишень: з’єднання їх з пілочками у шов обшивання кишені у виробах із тонкосуконних тканин», майстер виробничого навчання Величко О.М.;
  • семінар – практикум «Обробка прорізної кишені фігурними обшивками», майстер виробничого навчання Силимонка Т.Д.;
  • семінар – практикум «Обробка пройм і горловини сукні обшивками – кокетками різними способами», майстер виробничого навчання Мондич М.Т.;
  • семінар – практикум «Обробка горловини планкою, яка переходить у бант», майстер виробничого навчання Буковецька М.Ю.;
  • семінар – практикум «Обробка розрізів підкладкою у спідницях», майстер виробничого навчання Лях О.В.;
  • семінар-практикум «Нове у технології: обробка країв бортів, шлиць та низу у виробах зі шкіри», викладач спецдисциплін Косей М.О.;

Збагаченню та розвитку творчого потенціалу педагогічного колективу сприяє організація та проведення відкритих уроків, що є однією з колективних форм методичної роботи. Для повноцінного обміну досвідом роботи викладачем спецдисциплін Філак Г.П. проведено відкритий урок з основ конструювання одягу в групі № 12 на тему: «Розрахунок і побудова креслень спідниці: заднє полотнище». На уроці викладач майстерно продемонструвала методологію практичних та проектних технологій з використанням кооперативно-групової форми навчання. Учні на уроці показали належний рівень професійної підготовки та успішно реалізували теоретичні знання у нових практичних ситуаціях, що є запорукою якісного оволодіння професійними знаннями та навичками. Урок відбувся у грамотному мультимедійному супроводі, носив високий мотиваційний та виховний характер. Застосовані викладачем методи показу прийомів побудови складних конструкцій, використання ІКТ на всіх етапах уроку, націлювали учнів на творче осмислення, сприяли кращому засвоєнню матеріалу.

Викладач спецдисциплін Силадій О.В. виступила з доповіддю «Модні тенденції сезону осінь-зима 2019-2020».

Викладач спецдисциплін Джумурат М.В. ділилася досвідом роботи з обдарованими учнями по розробці складних моделей одягу.