«79 річниця Карпатської України»

16 березня, 2018 § 0

Карпатська Україна 1938–1939 р. – доленосна подія в житті всього українського народу. Нашому місту Хуст судилось відіграти вагому роль в історії українського державотворення. Навіть короткотривале існування цієї держави стало символом національних прагнень всього українського народу та підтвердженням, що Закарпаття є українською землею, а українці цього краю – невід’ємною частиною великої української нації.  

15 березня о 13.00 біля Пам’ятного Хреста, встановленого на честь загиблих Карпатських січовиків у меморіальному комплексі Красне Поле поблизу м. Хуст, представники адміністрації та педагогічного колективу Хустського професійного ліцею сфери послуг прийняли участь у традиційному мітингу-реквіємі.

Урочистості відкрив  очільник краю Геннадій Москаль.  Він  запевнив, що це більша трагедія, ніж жахливі часи під Крутами. Тут загибло дуже багато відданої молоді – студенти, ліцеїсти та січові стрільці. Тому це одна з найвизначніших подій в історії Закарпаття і вона належним чином має бути вшанована, наголосив Москаль.  Адже певні події, а також вчинки окремих людей можуть переважити навіть наступ багаточисельної армії і вдихнути нове життя в національну ідею. Таким видається постання Карпатської України, яка заявила на весь світ про наміри українців жити у самостійній соборній державі.

На території меморіального комплексу Красне поле було представлено і виставку копій документів із фондів обласного архіву, які презентують маловідомі сторінки з історії Закарпаття, висвітлюють політичні процеси минулого століття, боротьбу закарпатців за незалежність.

Також  до 79-ї річниці з дня проголошення Карпатської України бібліотекарем Щербанич Л.А. спільно з районною бібліотекою, у бібліотеці ліцею була  відкрита пересувна книжково-документальна виставка «Карпатська Україна. Кров пролита за свободу», на якій представлена література, яка висвітлює події тих днів.