6-7 квітня – Обласний фестиваль-конкурс «Воскресни, писанко – 2017!»

7 квітня, 2017 § 0

На площі Народній в м.Ужгород “розквітли” писанкові дерева, писанки на яких виконані у різних техінках.  «Квіточки» – це чудові писанки, виготовлені руками творчої малечі зі всього Закарпаття.

Неймовірної краси символи Великодня, виконані у різних техніках, ніби промовляють до кожного: народ живий, поки живі традиції, культура, дух предків. Дитячі руки витворили справжнє диво, спасибі батькам, педагогам, які прищепили нашим дітям любов до рідного краю та надихають їх на такі справи. На третій обласний фестиваль-конкурс «Воскресни, писанко!» свої роботи привезли  команди з кожного району області, представивши їх на кованих деревах, які й прикрасили площу по всьому периметру. Поруч з кожним писанковим деревом розташувалися й умільці з різних районів, аби поділитися своїм досвідом створення символу Великодня.

Команда Хустського професійного ліцею сфери послуг на чолі з директором Пригара Дмитром Михайловичем також прийняла участь у фестивалі, представивши своє писанкове дерево та Великодні композиції. Учениця ліцею Куцин Неля, провела майстер-клас по виготовленню писанок у техніці «дряпанка».

Оцінювали конкурсні роботи за такими критеріями: обов’язкова наявність писанок, виготовлених в різних техніках виконання,  відповідність регіональним традиціям у розписі, орнаменті, колористиці. Крім цього оцінювали й естетичне враження та художній рівень робіт. Брали до уваги також оригінальність конструкції дерева.

Призерів конкурсу на найкраще писанкове дерево визначили у трьох номінаціях: серед місцевих органів управління освітою, професійно-технічних та навчальних закладів обласного підпорядкування.

Милуватися писанками на площі Народній в Ужгороді всі охочі зможуть до 21 квітня.