28-29 листопада на базі Навчально-практичного центру сучасних швейних технологій і дизайну в Хустському професійному ліцеї сфери послуг проходив відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу «WorldSkills Ukraine» – 2019 з компетенції «Технології моди».

30 листопада, 2019 § 0

Свою майстерність демонстрували четверо учасниць – учениці Ужгородського вищого комерційного училища Київського національного торговельно-економічного університету, Хустського професійного ліцею сфери послуг та випускниці зазначених закладів освіти, які працюють на швейних підприємствах Сваляви та Хуста.

Завдання конкурсу було не з простих і включало наступне:
   – виконання замальовки ескізів ділової сукні (варіант визначався на конкурсі) з зазначенням технологічних схем обробки відповідно до запропонованого варіанта цільового ринку та властивостей представленого зразка тканини;
   – розкроювання матеріалу за виданими лекалами;
   – виготовлення сукні з застосуванням промислового обладнання;
   – виконання декорування на сукні;
   – презентацію закінченого проекту.

За роботою конкурсантів спостерігали компетентні фахівці – незалежне журі та експерти у складі: голови журі – Світлани Матвійчук, старшого викладача кафедри легкої промисловості і професійної освіти Державного вищого навчального закладу «Мукачівський державний університет», кандидата технічних наук, заступника голови журі – Вілени Гангур, конструктора-технолога ТзОВ «Хустекс ЛТД» м. Хуст, члена журі – Марії Чепки, технолога-консультанта «Весільного салону» м. Хуст.
Отже, в перший день, 28 листопада конкурсанти здійснювали розкрій сукні 44-46 розміру згідно з ескізом за розробленими організаторами конкурсу лекалами та виготовляли сукню. Етап конкурсу завершився виготовленням гарних відпрасованих виробів.
29 листопада учасники розпочали з творчих завдань – виконання ескізів та виготовлення декору. Матеріали для оздоблення обиралися з «чорних ящиків», які отримав кожен конкурсант з однаковим набором елементів – еко-шкіри, клаптиків тканини, блискавок, мережива тощо. Аби виготовити свій оригінальний декор, необхідно було проявити фантазію та творчий підхід.
Конкурс-змагання пройшов у невимушеній, доброзичливій атмосфері, яку забезпечили педагогічні працівники Хустського професійного ліцею сфери послуг.
Конкурс завершився презентацією суконь, декорованих у різних техніках.
Отже, результати роботи учасників оцінено.
   І місце – Дочинець Наталія (кравець Акціонерного товариства «Прометей»);
   ІІ місце – Влад Діана ( учениця Хустського професійного ліцею сфери послуг);
   ІІІ місце – Петейчук Ельвіра (швея ТОВ «Свалява Текс»).
Усі учасники нагороджені дипломами та подарунками.
Право представляти регіон у національному відборі конкурсу, що відбудеться у квітні-травні 2020 року у Києві, виборола Дочинець Наталія.

            Тож побажаємо їй перемоги!!!