22.04. 2019 р.– 26.04.2019 р. Тиждень з охорони праці

2 травня, 2019 § 0

У Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, в Україні відзначають День охорони праці. Цього року Україна долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) провести заходи до Всесвітнього дня охорони праці під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці».

Міжнародна організація праці заснована у 1919 році  для підтримки демократії та соціального діалогу, боротьби з бідністю  й безробіттям, заборони використання дитячої праці.  У 2019 році  МОП святкує 100-літній ювілей, саме тому планує присвятити аналізу своєї сторічної діяльності, спрямованої на поліпшення рівня охорони праці.

Напередодні свого столітнього ювілею, який відзначають у 2019 році, і під впливом дискусій про майбутнє сфери праці МОП підбиває підсумки багаторічної  діяльності, спрямованої на гармонійний розвиток усіх напрямів цієї сфери, будує плани на майбутнє в контексті глобальних трансформацій щодо таких аспектів, як технології, демографія, організація  праці та клімат.

Разом з міжнародною  спільнотою Україна визнає, що здорові та безпечні умови праці – це стратегічне завдання, яке стоїть перед державою і бізнесом.

В нашому закладі освіти проведено «Тиждень з охорони праці» під девізом «Безпечне та здорове майбутнє праці».

Заходи до Всесвітнього дня охорони праці 2019 року спрямовані на те, щоб зупинити відтік трудових ресурсів  із країни, зберегти кваліфікований  і високоефективний  трудовий потенціал, потрібно забезпечити належні умови праці, а це сприятиме економічному зростанню  та повній зайнятості населення. Тільки спільними  зусиллями можливо  виконати завдання, передбачені  програмами  реформ, і забезпечити конституційне право  громадян  на гідні умови праці.

Тому, усвідомлюючи  важливість порушеного питання та перспективу його вирішення в закладі освіти проведено ряд  профілактичних заходів спрямованих на забезпечення гідних і безпечних умов праці.  З урахуванням специфіки  того чи іншого робочого процесу розроблено відповідні інструкції, правила з техніки безпеки, проведено інструктажі з учнями та працівниками ліцею. Зокрема проведено  круглий стіл  з учнями  на  тему: «Бережімо себе учні»,  змагання  з  фізичної культури між навчальними  групами, відмічено  кращі стіннівки та малюнки учасників конкурсу приуроченого до «Тижня з охорони праці».