20 та 21 січня у Закарпатському обласному театрі драми та комедії м. Хуст відбувся семінар-навчання на теми: «Основи статевого виховання підлітків», «Педагогіка статевого виховання», «Як уберегти школярів від впливу ідеології ЛГБТ», «Підготовка молоді до шлюбу та відповідального батьківства».

22 січня, 2020 § 0

У понеділок, 20 січня, у Закарпатському обласному театрі драми та комедії м. Хуст відбувся семінар-навчання для педагогів, психологів, класних керівників, заступників директорів з виховної роботи навчальних закладів міста на теми: «Основи статевого виховання підлітків», «Педагогіка статевого виховання», «Як уберегти школярів від впливу ідеології ЛГБТ», «Підготовка молоді до шлюбу та відповідального батьківства».

Семінар-навчання проводили фахівці зі столиці: Кухарчук Руслан Володимирович, голова громадського руху «Всі разом», президент Асоціації «Новомедіа» м.Київ; Федорець Святослава Борисівна, заступник директора Асоціації сексологів та сексотерапевтів України м. Київ; Єршова Марія Олексіївна, голова організації «Варта життя», експерт з галузі сім’ї і шлюбу.

Власне, статеве виховання – процес формування систем, норм і цінностей, підтримка та розвиток міжособистісних стосунків, збереження репродуктивного та сексуального здоров’я, попередження ризиків. Здійснюється даний напрямок виховання з урахуванням вікових особливостей, культурних рамок та національних традицій. Щодо формування ціннісних орієнтацій сучасної молоді, то воно здійснюється шляхом тісної взаємодії сім’ї та закладу освіти. Адже незаперечним є вплив сім’ї на формування статевої культури, разом з тим не у кожній родині обговорюють з дітьми теми статевого розвитку. Аби досягти позитивних показників у стані здоров’я та поведінці молоді, необхідно здійснювати системний та узгоджений підхід до організації освітніх і профілактичних заходів, а це – упровадження програм статевого виховання за участю всіх зацікавлених сторін: родини, освітян, медиків, самої молоді та громади. І лише така система, як: родинне виховання, збалансована освітня програма, система медичних, соціальних та психологічних послуг для молоді – може забезпечити позитивний результат та допомогти підліткам сформувати свою власну модель відповідальної статевої поведінки.