07-18.05.2020 Присвячується річниці депортації кримських татар у 1944 році

7 травня, 2020 § 0

Ще одні травневі вихідні попереду і, здається, менше за все хочеться дивитись важке історичне кіно. Але коли ж це робити, як не зараз. 18 травня – День депортації кримськотатарського народу. Пропонуємо Вам переглянути стрічки, присвячені трагічній долі кримськотатарського народу.

«Хайтарма» Фільм розповідає про трагічну дату в історії кримськотатарського народу 18 травня 1944 року — сталінської депортації кримських татар. У центрі сюжету фільму — льотчик, двічі герой Радянського Союзу, Аметхан Султан. У травні 44-го року після звільнення Севастополя Аметхан відправляється у відпустку в рідну Алупку. На його очах 18 травня і починається депортація кримських татар.

«Чужа молитва» Війна… Вона, неначе хірургічний скальпель розтинає людську душу, розкриваючи або потворні зразки підлості, або – виявляючи зразки милосердя та дивовижної самопожертви. Під час Другої Світової багато зовсім різних за соціальним, політичним, національним статусом людей, ризикуючи життям, переховували євреїв, – і ставши в майбутньому «праведниками Світу».