«Шевченко – наш національний герой»

15 березня, 2018 § 0

Тарас Шевченко… Наш рідний, незабутній,

величний, недосяжний і близький…

Пильний вартовий, що на сторожі нашого слова

стоїть і десятиріччями нагадує нам, хто ми і що

ми, “чиїх батьків діти”. Це він історію свого

життя вважав частиною історії Батьківщини.

Стало доброю традицією проводити у нашому ліцеї  у день народження та пам’яті Кобзаря Шевченківські дні. Цьогоріч вони були особливими. Адже на нашій рідній українській   землі йде війна – жорстока, загарбницька. Шевченко – пророк застерігав усіх українців бути пильними, берегти та любити свій  рідний край. Сьогодні, звичайно, Тарас Григорович Шевченко у кожного свій. Ми спільно з ним йдемо на захист рідної землі, боронимо, у цей непростий час, нашу мову, культуру, ментальність.

Талант Шевченка, його допитливість, надзвичайна любов до своєї землі, праця над собою – все це було підставою для появи в Україні геніальної людини. Ми у ліцеї пишаємося тим,що визначний письменник та художник народився на нашій українській землі. Його твори відразу пробили мур байдужості та ворожості до українського слова, підняли нашу мову та літературу до світового рівня. Він є для нас і батьком Тарасом, натхненним голосом цілого народу, і будителем нації.

12 березня у ліцеї  стартували «Шевченківські дні». Для учнів гр. №10 заступник директора з ВР Лукашенко М.М. провела  урок «Звучи над нашим рідним краєм, безсмертне слово Кобзаря». Учні декламували вибрані рядки творів, переглядаючи презентацію художніх робіт Шевченка, пригадувалось уже відоме, розкривалось нове. Присутні  відчували себе однією родиною, об’єднаною рідним словом Тараса.

13 березня учні 14 гр. із задоволенням  переглянули  фільм «Казка про Катерину» На завершення тижня, за ініціативою Щербанич Л.А.,у бібліотеці ліцею  була створена тематична виставка книг «Шевченко – наш національний герой».

Свої враження про творчість Шевченка, ставлення до вшанованого поета, учні усіх груп відобразили у виставці плакатів «Шевченкове слово».