Семінар-тренінг між учнями 9-11 класів «Правильний вибір професій – успішне майбутнє»

12 грудня, 2019 § 0

Правильний вибір професії зумовлює моральне задоволення, позитивну самооцінку, високу продуктивність праці в майбутньому, кар′єрне зростання. Він є точкою, в якій сходяться інтереси особистості та суспільства, поєднання особистих і загальних інтересів. Випускники при виборі професії дуже часто допускають помилки: поділяють професії на “престижні” й “непрестижні”; ототожнюють навчальний предмет з професією; переносять ставлення до людини – представника професії на саму професію; обирають професію під чиїмсь впливом; мають застарілі уявлення про характер праці у сфері матеріального виробництва.
З метою впровадження сучасних форм і методів профорієнтаційної роботи, популяризація робітничих професій серед випускників закладів загальної середньої освіти і абітурієнтів, педагогічні працівники нашого закладу освіти, які залучаються до профорієнтаційної роботи удосконалюють та урізноманітнюють роботу з учнівською молоддю з питань профоорієнтації. Вони застосовують сучасні форми і методи профорієнтаційної роботи через роботу в групах, знайомство з методикою профдіагностики і групової/колективної профорієнтаційної роботи із школярами (учнями 8-11 класів).
Такий пробний семінар-тренінг під назвою «Правильний вибір професій – успішне майбутнє», був проведений заступником директора з НвихР Лукашенко М.М. – 11 грудня серед учнів 9 – 10 класів ЗОШ 1 та ЗОШ 3 на базі навчально-практичного центру сучасних швейних технологій і дизайну нашого закладу освіти та 12 грудня серед учнів Велятинської загальноосвітньої школи.
Учні з задоволенням брали участь у різних вправах та іграх. Також Лукашенко М.М. ознайомила їх, провівши міні лекцію про формулу вибору професій – «Хочу – можу – треба».