Навчально-практичний центр сучасних швейних технологій і дизайну

Успішне функціонування закладу професійної (професійно-технічної) освіти зможуть забезпечити: тісну співпрацю із замовниками робітничих кадрів у підготовці кваліфікованих робітників для конкретних потреб підприємств регіону; оновлення переліку та ліцензування нових професій і видів підготовки; впровадження новітніх виробничих технологій в освітній процес; модернізацію матеріально-технічної бази відповідно до рівня сучасного виробництва; відповідне кадрове забезпечення.

Відкриття НПЦ стало можливим завдяки реалізації Плану пріоритетних дій Уряду щодо реалізації пілотного проекту з модернізації підготовки робітників за конкретними професіями.      

Професії швачка, кравець, закрійник на сьогодні є пріоритетними для розвитку економіки країни. Професії швейного профілю є актуальними і постійно затребуваними на ринку праці.  Працюють працівники швейної галузі на швейних фабриках, у цехах текстильних підприємств, на фабриках індивідуального пошиву одягу, що розташовані практично в кожному районі країни. Розвиток швейної промисловості може приносити державі високі прибутки та можливість виходу на світовий ринок саме з українською продукцією. 

У 2017 році в країні розпочалася модернізація освітніх програм і необхідного обладнання для того, щоб сприяти вдосконаленню процесу професійної (професійної-технічної) освіти і підготовки робітничих кадрів.

21 листопада 2017 року у Хустському професійному ліцеї сфери послуг відбулося урочисте відкриття навчально-практичного центру сучасних швейних технологій і дизайну з професій швачка, кравець, закрійник.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Передумовою першого в Закарпатській області навчально-практичного центру сучасних швейних технологій і дизайну був наказ Міністерства освіти і науки України          № 294 від 23.02.2017 року «Про затвердження Переліку ПТНЗ, на базі яких будуть створені навчально-практичні центри у 2017 році». Головною метою НПЦ є реалізація завдань щодо вдосконалення практичної підготовки кваліфікованих робітників, можливість упровадження в навчальний процес новітніх виробничих технологій із застосуванням сучасного обладнання, інструментів і матеріалів, надання можливості педагогічним працівникам ЗП(ПТ)О проходити підвищення кваліфікації та стажування на цьому сучасному обладнанні. Заклад освіти  матиме можливість розширювати співпрацю та взаємодію із замовниками робітничих кадрів, центрами зайнятості, отримуючи справді конкурентоздатного кваліфікованого робітника. Центр підніме престижність робітничої професії, адже готуватиме якісних фахівців, які матимуть попит на ринку праці.

На придбання техніки та обладнання для створення НПЦ із державного бюджету було виділено 330 тис. грн., на які придбано швейне, прасувальне, розкрійне обладнання та комп’ютерну техніку з програмним забезпеченням САПР JULIVI для підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації кваліфікованих робітників за професією швачка, кравець, закрійник. Крім того, з метою здійснення ремонтних робіт приміщення під НПЦ рішенням обласної ради 27.07.2017 № 857 з обласного бюджету було виділено 95 тис. грн.

Після проведення офіційних тендерних процедур через систему Prozorro закладом  освіти було закуплено 17 одиниць найсучаснішого швейного обладнання та комплекс САПР (система автоматизованого програмування одягу в легкій промисловості).

Основними напрямами діяльності навчально-практичного центру сучасних швейних технологій і дизайну є:

  1. Вивчення та впровадження в навчально-виробничий процес прогресивних технологій швейної галузі.
  2. Здійснення співпраці з роботодавцями (швейні підприємства, ательє, приватні швейні майстерні, зацікавлені установи), із заводами-виробниками тканин для впровадження в роботу навчально-практичного центру передового виробничого досвіду.
  3. Вивчення та впровадження в навчально-виробничий процес оновленої версії системи автоматизованого проектування одягу САПР JULIVI, яка складається з чотирьох основних комплексів – Дизайн, Конструктор, Манекен, Розкладальник.
  4. Пошиття швейних виробів за індивідуальними замовленнями населення, маспошиття з використанням прогресивних технологій обробки, сучасних клейових матеріалів, комп’ютерної системи САПР JULIVI.
  5. Підвищення кваліфікації педагогічних працівників ЗП(ПТ)О швейного напрямку, робітників швейних підприємств, стажування майстрів виробничого навчання та викладачів професійно-теоретичної підготовки за професіями швачка, кравець, закрійник.