Мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв голодомору

24 листопада, 2018 § 0

Масштаб пам’яті про Голодомор є для нас, українських громадян, мірилом національної гідності і людської чесності. Ми повинні зберегти пам’ять про Голодомор, адже це дасть шанс нашому народові бути одним цілим. Голодомор — це не великий голод  чи відсутність їжі, це вбивство, спланована і неминуча смерть мільйонів. Упродовж десятків років ця пам’ять — сховане у катакомби одкровення — зберігалася сотнями, можливо тисячами людей. Вона передавалася далі: зі страхом, але насамперед  проти страху. Ми здатні зберегти цю пам’ять з гідністю, усвідомленим миром і повагою до себе…

23 листопада у Хусті біля краєзнавчого музею відбувся мітинг-реквієм, який традиційно об’єднав Хустську громаду пом’янути тих, хто став безневинною жертвою страшних днів 1932-1933 років. Хустяни пом’янули скорботним мовчанням мільйони співвітчизників, які загинули мученицькою смертю від  Великого голоду. Духовенство ж відслужило панахиду за упокій душ загиблих.

Учні нашого закладу освіти також взяли участь у мітингу-реквіємі  і насамкінець долучилися й до міжнародної акції «Запалімо свічку». Вони запалили свічки в пам’ять жертв голодомору та на знак згадки про 85-ті роковини великої трагедії. Свічки, запалені в цей день, символізують нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів, а вогники цих свічок зігріють душі. 

Пам’ять про невинних жертв Голодомору житиме вічно. Ми будемо пам’ятати страшні сторінки минулого, щоб подібна трагедія ніколи не повторилася.