«Ми творці і руїна держав…»

4 березня, 2019 § 0

Учні ліцею прийняли участь у  презентації другого видання книги Антіна Кущинського «Закарпаття в боротьбі», яка відбулась у Хустській міській  бібліотеці.

Метою зустрічі було ознайомити сьогоднішню молодь з подіями, які відбувались на території Закарпаття у 1918 – 1939рр., а саме 80-ї річниці Карпатської України.

З нагоди відзначення цієї річниці перевидано унікальну книгу спогадів підполковника Армії УНР Антіна Кущинського «Закарпаття в боротьбі».Книга є одним з найрідкісніших видань про боротьбу закарпатців за незалежність України. Спогади містять опис подій, що відбувались до Другої світової війни на Закарпатті та низку живих свідчень про діяльність та вчителювання Антіна Кущинського у селах Заріччя, Ясіня, Кваси та інші. Під час боротьби Карпатської Січі Кущинський був командиром Гуцульського кошу. В Рахові потрапив у полон, перебував у концентраційному таборі Варіо-Лопош в Угорщині разом із Василем Ґренджою-Донським, Іваном Климпушем та ін. Подальша доля автора мала всесвітню географію від Німеччини, Парагваю до Чикаґо. Він став одним із визначних діячів української діаспори та залишив по собі чималий науково-історичний здобуток. Але серце своє та найтепліші спогади він залишив на Закарпатті.

Модератор презентації став Станіслав ФЕДОРЧУК – український політолог, публіцист, книжковий оглядач, випускник історичного факультету Донецького університету ім. В.Стуса, автор книги “Демонтаж лицемірства”, голова Правління громадської організації “Українська народна рада Донеччини та Луганщини”. Нагороджений відомчою нагрудною відзнакою СБУ “Хрест доблесті” ІІ ступеня (2009), лауреат Премії ім. Якова Гальчевського у номінації “За публіцистичну діяльність” (2014).