«Ми маємо вільні крила, бо ми з України, ми разом – сила!»

21 вересня, 2022 § 0

Цінність світу пізнається в сумні часи війни. Зміцнення ідеалів миру і безпеки, припинення воєн і конфліктів стає головним пріоритетом в 21 столітті на національному та міжнародному рівні.

День миру 2022 відзначається 21 вересня. Це свято встановлене Організацією Об’єднаних Націй в 1981 році. До 2001 року це день святкувався кожен третій вівторок вересня. У 2002 році дата 21 вересня була встановлена як день загального припинення вогню і відмови від насильства.

Емблемою Міжнародного дня миру, є білий голуб з оливковою гілкою. Уперше цей символ був представлений на Всесвітньому конгресі прихильників миру, що проходив у Парижі в 1949 році.

Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат. Цей день присвячений ідеалам миру як у відносинах усередині держав, так і у відносинах між усіма державами, народами та покликаний змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити щось заради спокою на Землі.

У ліцеї пройшли заходи до Дня Миру. Метою заходу було ознайомити здобувачів освіти  з історією започаткування цього свята; формування в учнів розуміння єдності та цілісності України, виховування почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, сприяти формуванню активної життєвої позиції, спонукати учнів до активної участі в житті суспільства.

Щоб привернути увагу здобувачів освіти до проблеми мирного співіснування на Землі, необхідності згуртування людства для досягнення миру, учні групи N 11 організували флешмоб, у якому наголосили на важливість принципів, закладених в Декларації Генеральної асамблеї ООН про право народів на мир: – «Ми хочемо жити під сонцем в мирній своїй Україні – де Харків, Одеса, Київ, і Львів, і Донбас – єдині!»