Вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка

6 березня, 2020 § 0

9 березня – особлива дата: 206-та річниця від дня народження Тараса Шевченка. Адже слова Генія надихали покоління борців за незалежність нашої Батьківщини і надихають сьогодні нас. Тому вся Україна відзначає цю дату, вшановуючи пам’ять Тараса Григоровича.

6 березня, адміністрація ліцею разом із здобувачами освіти долучилися до урочистого покладання квітів до підніжжя  пам’ятника Т.Г.Шевченко з нагоди 206-ї річниці з дня народження та роковин смерті українського поета, художника та мислителя.

Як відомо, Тарас Шевченко став визнаним класиком української поезії. Його збірку «Кобзар», поему «Гайдамаки» та поетичний цикл «Три літа» знають у всьому світі. Шевченко активно виступав проти гноблення українського народу Російською імперією – це коштувало йому кар’єри успішного митця та здоров’я.

Також Шевченко є одним з найвідоміших українських художників, автором понад тисячі мистецьких робіт. Близько 160 з них на сьогодні втрачені.

Він став одним із символів української нації. Його образ широко використовується патріотичними силами і сьогодні.

Поезію Великого Кобзаря перекладено більш ніж ста мовами світу. Один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я Тараса Григоровича. Діаметр кратера Т. Г. Шевченко – 137 кілометрів.