«ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ»

26 листопада, 2021 § 0

Тиждень професійної освіти – це ще один привід нагадати, що представники робітничих професій вже протягом багатьох років користуються значним попитом на ринку праці України, а роботодавці готові пропонувати їм конкурентні заробітні плати та гідні умови праці.У рамках тижня у нашому закладі освіти відбулись такі заходи:

  • 23 листопада до Всеукраїнського тижня професійної (професійно-технічної) освіти учні з професії перукар ( перукар-модельєр ) продемонстрували для здобувачів освіти нашого ліцею майстер-клас з укладання волосся гарячим способом електрощіпцями різної форми ( спіральної, конусної, прасочкою для вирівнювання, афрокудрі).
  • 24 листопада за участі заступника директора ліцею з НВихР Мар’яни Лукашенко спільно з представниками Хустської міскрайонної філії Закарпатського обласного центру зайнятості та вихователів Хустської спецшколи-інтернату було організовано інтерактивний захід для учнів з особливими освітніми потребами, на тему: “Ознайомлення з робітничими професіями, які здобувають учні Хустського професійного ліцею сфери послуг. Учні старших класів спецшколи змогли ознайомитись із світом професій, вони відвідали майстерні нашого закладу освіти, майстри ліцею надали їм вичерпну інформацію про здобуття та переваги професій: «перукар (перукар-модельєр)», «офіціант, бармен», «кравець», «кравець, закрійник». Також вони мали змогу подивитися майстер-клас з плетіння кіс, який продемонстрували учні з професії перукар ( перукар-модельєр ) та майстер-клас з правил сервірування столу, який провели учні з професії офіціант, бармен. Деякі з учнів школи навіть попробували заплести косу. Старший майстер ліцею Тетяна Мейгес дуже захопливо розповіла школярам про професію кравця, яка є однією з найдавніших і водночас, найсучасніших.
  • 25 листопада між навчальними групами був проведений конкурс плакатів на теми «Моя професія, мій успіх, моя кар‘єра», «Люблю свою професію».
  • 26 листопада за сприянням Хустської міськрайонної філії Закарпатського обласного центру зайнятості, на базі навчально-практичних центрів сучасних швейних технологій і дизайну та перукарського мистецтва було проведено захід з випускниками 9-х та 11-х класів Хустської загальноосвітньої школи № 5, спрямований на професійну орієнтацію молоді та популяризацію затребуваних на ринку праці робітничих професій.
  • 26 листопада психологом ліцею Ціпкал М.В. з учнями випускних груп проведено тренінг на тему: «Крок у професійне майбутнє». Метою якого було допомогти учням планувати свою майбутню професійну діяльність і професійний ріст.

З привітальним словом до гостей заходу звернулася заступник директора з НВихР Мар’яна Лукашенко, яка наголосила, що захід спрямований на популяризацію професій, яких потребує сучасний ринок праці, а також ознайомила учнів із професіями, з яких здійснюється підготовка у закладі професійно-технічної освіти. Майстри виробничого навчання організували екскурсію навчально-практичними центроми, ознайомивши учнівську молодь з умовами навчання та матеріально-технічною базою виробничих майстерень.Сподіваємось, що це допоможе представникам молодого покоління не тільки знайти роботу за спеціальністю, а й отримувати гідну заробітну плату та, що найголовніше, залишитися працювати в Україні і не шукати кращої долі за кордоном. У заході прийняло участь 30 школярів.