«Вечір-реквієм до Дня пам‘яті жертв Голодомору»

26 листопада, 2021 § 0

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

На вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу, в Хустській публічній бібліотеці, під керівництвом заступника директора з НВихР – Мар’яни Лукашенко, класного керівника – Марини Ціпкал, бібліотекарки ліцею – Людмили Щербанич, учні нашого закладу освіти підготували та провели вечір-реквієм «Чорна сповідь нашого народу». Відкрила вечір директорка Хустської публічної бібліотеки Курденко Вікторія Петрівна, яка розповіла про справжні причини геноциду, про те, що відбувалося у ті страшні роки. Бібліотекарі провели історичний екскурс в історію «Вогонь скорботи в серці на віки!» Учні нашого ліцею та користувачі бібліотеки з цікавістю слухали розповідь, перегортаючи сторінки книг, присвячених тематиці голодоморів.

Вікторія Петрівна для учнів ліцею провела екскурсію у ART HUB – це комфортна локація при бібліотеці для творчих людей.

На закінчення вечора учасники запалили свічки та вшанували пам’ять жертв голодомору хвилиною мовчання. Тільки пам`ятаючи минуле, ми можемо творити сьогодення і мріяти про майбутнє.

Це – унікальна нагода замислитися над цією трагедією, над ґеноцидом українського народу. Дуже важко кожному зрозуміти жахи і жорстокості, які супроводжували Голодомор. Справа в тому, що нашим обов’язком є зробити все, щоб наше майбутнє покоління свідомо та переконливо пам’ятало невинних жертв Голодомору 1932-33 рр.