Акція «16 днів проти насилля»

11 грудня, 2019 § 0

З 25.11.19 по 10.12.19 р. у навчальному закладі проходила Міжнародна правозахисна акція «16 днів проти насилля».

У рамках акції практичним психологом  та педагогічним колективом була активізована діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена, в першу чергу на збільшення знань про всі форми насилля. Особлива увага під час її проведення приділялася питанням домашнього насилля, тому акція була спрямована проти насилля у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля.

Було проведено низку тематичних виховних заходів:

– проведено анкетування учнів, де головним питанням було: «Поширення та форми насильства в навчальному закладі»;

– конкурс учнівських малюнків;

– рекомендації для учнів  на стенді ліцею: «Як діяти коли тебе принижують»;

-відбулась зустріч із працівниками центру правової освіти Келемен Д.В. та Худинець М.В., на якій провелась лекція з елементами бесіди: «На захисті дитини від насильства стоїть закон»;

– з учнями ліцею проводились психологічні тренінги: «Ми проти насильства», метою тренінгу було сформувати в молодіжному середовищі позитивний імідж здорової людини, активізувати знання учасників тренінгу, діагностувати форми насильства та виявляти дітей, які перебувають у несприятливих умовах, в екстремальній ситуації, ознайомити з різними видами насильства, жорстокого поводження з дітьми;

-проведення бесід з переглядом ролика «Сексуальне насильство над дітьми»;

-виступ на батьківських зборах  на тему насильства та надання рекомендацій;

-круглий стіл з педагогами  на тему: «Профілактична робота з попередження насильства та жорстокості», метою якого було надати інформацію щодо проблеми жорстокого поводження з дитиною на підставі оцінювання її поведінки в ліцеї;

-1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом, були проведені різноманітні тематичні виховні години з питання попередження розповсюдження СНІДу та ВІЛ: «міфи і факти». Практичний психолог Ціпкал Марина Василівна разом з медсестрою закладу, провели профілактичну бесіду з учнями ліцею на тему: «ВІЛ/СНІД. Ти повинен це знати!». Учням були надані елементарні знання про СНІД, основні шляхи зараження цією хворобою та заходи щодо її профілактики; сприяти зниженню ризику інфікування ВІЛ учнів; формуванню толерантного ставлення до людей з ВІЛ, особистісної  та соціальної компетентності дітей, які вимушені жити в умовах епідемії ВІЛ/СНІД.

– виховна година: «Кожен член суспільства- повноцінна особистість» до Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями;

– перегляд документального фільму «Станція призначення – життя» до  міжнародного дня боротьби з рабством;

Закінчилась акція «16 днів проти насилля» відвіданням центру правової освіти, де учнів запросили до дня відкритих дверей.

Безумовно, подолання такого негативного явища як насильство в родині можливе лише за умови об’єднання зусиль і державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина. Кожен з нас має сказати “Ні!” насиллю у власній родині. Адже сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.