Бібліотека

«Пока жива библиотека – жив народ, умрёт она – умрёт наше прошлое и наше будущее».

Д. С. Лихачёв

Щербанич Людмила Анатоліївна

Посада: Бібліотекар

Освіта: Базова вища. Хустське культосвітнє училище,1982р.бібліотекар

Стаж роботи: 29 років

Категорія: бібліотекар І категорії

Підвищення кваліфікації: 2010 рік, Хустський відділ культури

Нагороди: грамоти від НМЦПТО,

та від дирекції Хустського професійного ліцею сфери послуг

Проблемна тема над якою працюю:

Своє основне завдання як бібліотекаря я вбачаю у прищепленні учню любові до книги, навчання учнів–читачів користуватися бібліотекою, її фондами, довідково-бібліографічним апаратом.

Також ставлю за мету навчити і учня, і вчителя оволодіти інформаційною культурою:

– допомогти усвідомити значення інформації для особистого розвитку;

– навчити учнів користуватися інформацією з різних носіїв інформації, як традиційних, так і нетрадиційних;

– забезпечити вільний і демократичний доступ до інформації.

З метою формування і розвитку соціально активної, гуманістично спрямованої особистості з глибоко усвідомленою громадською позицією, та почуттям національної самосвідомості педагогічний колектив ліцею прагне створити в ліцеї атмосферу в якій кожна дитина відчуватиме особистістю, зможе реалізувати власний потенціал, стати повноцінним членом суспільства. Такий підхід сприяє становленню в ліцеї виховної системи, в якій важлива ланка належить роботі бібліотеки.

Виховання учнів базується на творчій співпраці бібліотеки, класних керівників, майстрів виробничого навчання та вихователів. Така співпраця допомагає активувати взаємодію всіх учасників виховного процесу.

Пріоритетним напрямом виховної роботи в ліцеї є формування особистості учня – патріота України, який усвідомлює свою приналежність до сучасної цивілізації, підготовлений до життя і чітко орієнтується в сучасних реаліях.

З метою чіткої організації та покращення роботи бібліотеки мною розроблені сценарії виховних заходів на такі теми:

• Любіть Україну! (до дня незалежності України),

• Карпатська Україна,

• Дзвони Чорнобиля,

• Сценарій свята до дня Перемоги

• Свято Матері.(Година класного керівника)

• Сценарій до виховного заходу: Свято Матері.

• Наше рідне місто.

27.09.2012р. В бібліотеці ліцею був проведений день відкритих дверей.

Бібліотекар Щербанич Л.А. провела День відкритих дверей присвячений Всеукраїнському дню бібліотекаря. В рамках якого учнів було ознайомлено з історію нашого ліцею та міста.

28.11.12 Проведена виховна година на тему: «Незгасне пам’яті свіча»

З метою ознайомлення  учнів з трагічним минулим нашого народу; навчання учнів бережного  ставлення до історії своєї країни, виховування  здатності кожної людини на скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів співвітчизників на базі Хустської міської бібліотеки до Дня пам’яті жертв Голодомору бібліотекарем Щербанич Л.А та практичним психологом Мальцевою Т.О. була проведена виховна година.

Карпатська Україна-яскрава і трагічна сторінка Української історії

Кожен народ, якщо він народ, мае свою власну історію. Багатовікова історія українського народу – бездонна, невичерпна криниця духу мудрості, перемог і страж дань. I тепер, коли ми вже будуємо свою власну державу, нам належить вичерпати із цієї криніщі багато солоної від сліз та горя води. Хоч Карпатська Україна проіснувала не довго, вона продемонструвала прагнення українського народу до створення власної держави, його готовність, до жертв заради досягнення цієї світлої мети.

Згадаймо тих, що умирали.

Та не схилили знамена.

Вони пощади не благали,

Вони віддали все, що мали.

Щоб воля усміхалась нам.

Шепоче плесо Синевиру

I ліс замріяно шумить

За нарід свій, за отчу віру,

За нашу неньку – Украшу

Лягли герої тут грудьми!

Хай Хуст нам січовую славу

На хвилях Тиси принесе.

Карпатську спом’янім державу

Що в грізний час так величаво

Звелась як скеля, як граніт.

Героїв знаних і незнаних,

Що не зламались у борні,

Що муки прийняли і рани

Тих, хто з могил уже не встане

Усіх сьогодні спом’янім! Спом’янім!

Згадаємо слова Президента Карпатської України, отця Августина Волошина з його звернення “До всіх українців – на рідних землях і в розсіянні сущих” у важкому для закарпатців квітні 1939 року: “Доля всіх українських земель нині залежить передовсім од нашої праці й сили, і жодний громадянин не може нині усунутися од відповідальності. Тому, з Божою поміччю, з вірою у свої сили – усі до нової праці, до нових змагань за волю, честь і щастя Великого Українського Народу”.

Бібліотека Бібліотека Бібліотека Бібліотека Бібліотека Бібліотека Бібліотека Бібліотека Бібліотека Бібліотека Бібліотека