“Чорнобиль: наша біль і тривога”

26 квітня, 2018 § 0

Людство прагне всесвіт осягнути

І себе у ньому зрозуміть.

А тривожне – « бути чи не бути»

Страшно над планетою висить.

М. Луків

 

26 квітня 2018 року виповнюється 32 роки  Чорнобильській трагедії – найстрашнішій катастрофі в історії людства.

32 роки п’ємо ми гірку цю чорнобильську чашу. Тому і не можемо ми забути цей чорний день, як би нам не хотілося. Бо прийшовши до Чорнобиля, розуміємо, що оце і є криза віри в душах наших, що це та прірва, до якої прийшли, занедбавши свою совість, віру і душу.

Для сучасних дітей, Чорнобильська катастрофа , є найтрагічнішою сторінкою в книзі їхнього життя. Тому й повинні вони знати правду про причини і наслідки цієї непоправної трагедії.

Як саме розкрити для дітей страшну правду сьогодення, яка гірчить полином і роз’їдає серця матерів, не даючи спокою ні вдень ні вночі, щоб не спопелити ніжну дитячу душу, не вбити віру в самих себе і любов до світу ? Чи варто ятрити рани які болять щоднини , щогодини і випікають віру і надію в щасливе майбуття?  Діти Чорнобиля… Не в однієї матері омивається лице гіркими сльозами і чорніє світ …Чорнобиль… Урок, який ми не повинні забувати ніколи, тому що це надто гіркий урок втрат, урок мужності і стійкості водночас.

26 квітня заступник директора з НВР Лукашенко М.М. організувала зустріч  у навчальному закладі, запросивши члена  Веукраїнського  об’єднання ветеранів Чорнобиля та Всеукраїнської Спілки ліквідаторів – інвалідів “Чорнобиль-86”, учасника  війни в Авганістані, учасника АТО  Ковач Михайла  Васильовича,  який розповів учням про техногенну аварію в Чорнобилі, про  жахливі моменти, що панували на території України в квітні 1986 року.

Практичний психолог Ціпкал М.В.  разом з учнями гр.№10 професії кравець обговорили художні твори, які розкривають цю страшну трагедію,     а саме: « Діти Чорнобиля» – Гуцала Є, « Марія з полином в кінці століття» – Яворівського В., поема « Сім»- Олійника Б., « Чорнобиль» – Щербака Ю. Також

Проводячи заходи, присвячені  Чорнобильської трагедії, ми намагаємось пробудити в дітей чуйність, милосердя, вміння співчувати, дбайливо ставитись до навколишнього середовища.

Нехай прийдешні покоління завжди пам’ятають уроки Чорнобиля , щоб над нашою планетою завжди було мирне, чисте небо, а в оселях панував лише мир, щастя та добробут.