Про проведення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу.

20 вересня, 2019 § 0

З 16 по 20 вересня 2019 року  проходив Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу. Відбулись правопросвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) та формування нетерпимості до цього явища.

Сьогодні серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми відносно один одного.

Булінг у перекладі з англійської – хуліганити, грубіянити, визначається, як утиск, цькування, дискримінація. Це тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи дітей до іншої дитини або дітей. Виділяють 4 головні компоненти булінгу: агресивна і негативна поведінка; здійснюється регулярно; відбувається у відносинах, учасники яких мають неоднакову владу; така поведінка є навмисною .

Метою нашої роботи було попередження булінгу, а саме жорстокості та насильства серед підлітків, профілактики злочинів та правопорушень в учнівському середовищі; ознайомити педагогічних працівників з поняттям, формами та структурою булінгу; виховувати в учнів почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формувати навики відповідальної та безпечної поведінки.

Упродовж тижня роботи проводили наступні заходи:

• години психолога «Стоп булінг!»;
  • відеолекторій «Булінг. Способи самозахисту», Нік Вуйчич: «Як попередити булінг» та було здійснено обговорення відеосюжетів;
  • дискусія «Спілкування з однолітками»;
  • бесіди на тему «Кібербулінг: безпечне віртуальне спілкування», «Вчимося казати ні»;
  • урок – бесіда: «Що робити, коли з мене знущаються?»
  • зустріч з працівником ювенальної превенції Хустського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області старшим інспектором Прокопів Р.Б. про відповідальність за вчинення булінгу.