Круглий стіл з майстрами виробничого навчання на тему: «Протидія домашньому насильству»

6 листопада, 2018 § 0

Практичний психолог Ціпкал Марина Василівна провела засідання круглого столу з майстрами виробничого навчання на тему: «Протидія домашньому насильству».

З метою забезпечення комплексного інтегрованого підходу щодо подолання насильства, сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від насильства, та ефективного реагування на факти насильства .

Конституція України встановлює, що ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню або покаранню.

Насильство в сім’ї — це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю.

Закон розрізняє чотири види домашнього насильства:

  • фізичне;
  • психологічне;
  • економічне;
  • сексуальне

Практичний психолог обговорювала з майстрами виробничого навчання  що робити, якщо відбуваються аморальне, ганебне поводження одного з членів сім’ї по відношенню до учнів; як же захистити від протиправних дій учнів, та як  попередити насильство над ними. Також надала рекомендації щодо роботи з дітьми, що проявляють агресивну поведінку.

Педагоги мали можливість пройти анкетування «Оцінювання індивідуальної агресивності за методикою А.Ассінгера».