День безпечного Інтернету

6 лютого, 2019 Коментарі Вимкнено до День безпечного Інтернету

Сучасні діти не уявляють свого життя без онлайну. Інтернет стає в пригоді і під час приготування домашніх завдань, і для спілкування з друзями та пошуку цікавої інформації, але ж, на жаль, діти не знають, які ризики можуть їх чекати в онлайні. А крім того відчувають себе захищеними, спілкуючись з незнайомцями в інтернеті, бо не розуміють, як незнайомець у смартфоні може вплинути на їх реальне життя та принести з собою багато проблем.

Згідно британських досліджень від NSPCC/ChildLine 6 із 10 підлітків повідомляють про те, що їх просили надіслати свої інтимні фото чи відео. 16% дітей самі надсилають свої оголені фото. Це призводить до булінгу в онлайн та школі, шантажування дітей, а інколи може коштувати і життя дитини.

5 лютого до Дня безпечного Інтернету  з  метою захисту підлітків від сексуальних ризиків в Інтернеті заступник  директора з НвихР Лукашенко М.М. провела урок за  планом розробленим Дьяковою Анастасією, національним експертом із захисту дітей від насильства в офісі Уповноваженого Президента з прав дитини, спільно з видавництвом «Ранок», кіберполіцією Києва та ювенальною превенцією.

Учні  отримали уявлення про актуальні ризики в Інтернеті, пов’язані з надсиланням власних інтимних фото, зрозуміли зміст понять «секстинг» та «онлайн-грумінг», їх наслідки, дізналися,як слід діяти та де можна отримати допомогу у разі потрапляння в дані ситуації.